V sobotu 10.10.2015 se na naší střelnici konal Náchodským speciál. Tato soutěž měla tři části. První část libovolná malorážka a sportovní malorážka 30 ran na 50 m se počítala jako 6. a současně poslední kolo Okresní střelecké ligy roku 2015. Vítězem této první části byl Radek Jirman, za ním se umístil Vojta Jirman následován Martinem Pecinou.

Další částí této soutěže byla střelba z malorážné pistole na 25 m. Zde se počítalo 10 lepších zásahů z celkových 15 ran. Třetí částí speciálu bylo 5 ran na terč liška na průseku střílenou malorážkou s otevřenými mířidly (tj. bez optiky).

Po sečtení všech tří položek Náchodského speciálu tak naprosto s přehledem vyhrál Vojta Jirman. O dalším pořadí rozhodl celkový počet desítek dosažených ve všech třech částech této soutěže. Na druhém místě se tak umístil Jirka Pecina mladší a na třetím místě pak jeho syn Martin.

A nyní vyhodnocení Okresní střelecké ligy roku 2015. Soutěžilo se celkem v 6 kolech, z nichž se počítaly 4 nejlepší výsledky. Liga má dvě kategorie.

V kategorii „Muži, senioři a veteráni“ zvítězil Vojta Jirman před otcem Radkem a Jirkou Pecinou mladším.

V kategorii „Dorost a ženy“ si prvenství udržel Ondra Chaloupka před Michalem Doležalem a Marií Matějusovou.

Podrobné hodnocení, počty dosažených bodů a další pořadí jsou součástí jednotlivých přiložených výsledkových listin.

Všem jmenovaným patří gratulace a ostatním soutěžícím letošního ročníku přání pevné ruky a přesné mušky k dosažení ještě lepších výsledků v Okresní střelecké lize roku 2016.